Bali koroona

Uus koroonaviirus Covid-19 on levinud üle maailma ning on samuti ka jõudnud Indoneesiasse ning Balile. Siin lehel hoian uuendatud infot koroonaviiruse kohta Balil, jagan nõuandeid ja räägin situatsioonist.

Indoneesia valitsus üritab viiruse levikut kontrolli alla saada ning mõningates linnades on kuulutatud eriolukord. Kõigil Balile reisijatel palun situatsiooniga arvestada ning mitte eirata reegleid ja viirust teistele edasi levitada. Kõige põhilisem viis viiruse leviku peatamiseks on sotsiaalne distantseerimine, see kehtib kõigile.

Teave, mida igapäevaselt uuendan:

 • Kinnitatud nakatunute arv Indoneesias: 14 032
 • Viiruse tagajärjel surnute arv: 973
 • Viirusest paranenute arv: 2698
 • Kinnitatud aktiivne juhtumite arv Indoneesias: 10 361
 • Kinnitatud nakatunute arv Balil: 271
 • Balile reisimise soovitus: EI

Viiruse levikut saab reaalajas vaadat siit.

Stop the spread of germs - coronavirus

Balile reisimine turvaline?

Üleüldiselt reisimine Balile või kuskile mujale on praeguses kriisiolukorras mittesoovitatav. Turvalisust ei saa keegi 100% tagada ning viiruse võid saada igalt poolt. Covid-19 viirus on ohtlik ning selle kontrolli alla saamine on hetkel kõrgeim prioriteet.

Balil on 20.03 seisuga kinnitust saanud ainult 1 koroonaviiruse juhtum. 53 aastane Briti naine, kes suri viiruse tagajärjel. Naisel olid ka teised väga tõsised tervisehäired. Ajakohast infot Bali juhtumite kohta vaata ülevalt.

Kahjuks ei ole valitsuse poolt antavad numbrid väga tõsiselt võetavad ning reaalse haigestunute arvu ning ohu hindamine on keeruline. Reisifoorumites ning teistel veebilehtedel lugedes leiab inimesi, kes räägivad, et haiglates keeldutakse koroonaviiruse vastu testima ning ka tänu sellel on kinnitatud inimeste arv väike.

Põhjus, miks inimesi ei testita viiruse vastu, on segane ning ma ei hakka veel mingeid kuulujutte ja vandenõuteooriaid levitama.

Arstiabi saavad Balil kõik. Isegi, kui koroonaviirust pole tuvastatud, on arstiabi tagatud ning hoitakse ka haiglas karantiinis 14 päeva. Kuna turism on Balil peamine sissetulekuallikas, siis jälgitakse kõiki nakkuse vältimise reegleid rangelt.

Balile reisides on elementaarne alati kaasa võtta kehtiv reisikindlustus. Arstiabi Bali haiglates on väga kallis, eriti turistidele ning kui ei oma reisikindlustust, siis võivad kulud arstiabile kasvada väga suureks. Samas on arstiabi tase Bali haiglates hea. Reisikindlustuse poliis alati võtta kaasa ka pabervormis.

Kui oled tihedam reisija, käid tihti välismaal või töötad teisest riigist, siis soovitan SafetyWing reisikindlustust. SafetyWing reisikindlustus on üles ehitatud digitaal nomaadide ning sarnast eluviisi harrastavate inimeste jaoks. See on väga korralik reisikindlustus just neile, kes veedavad suurema osa ajast välismaal ning vabastab hätta jäämise murest.

Uuendusi olukorrast Indoneesias saab näha blogis.

Inimestele, kes reisivad kriisiolukorras Balile

Koroonaviiruse ohtlikus ei ole kõigile inimestele sama. Kui on plaan ikkagi hetkel reisida Balile, siis jagan infot, kuidas seda teha.

20. märtsil 2020 jõustub ajutine muudatus, millega lõpetatakse tasuta Viisa ning ‘Visa on Arrival’ ehk Viisa saabumisel Viisade väljastamine kuuks ajaks.

See tähendab seda, et enam ei saa lihtsalt lennata Balile ja lihtsalt riiki siseneda. Ainuke võimalus nüüd Balile tulla on B211 Viisa, mida saab taotleda Indoneesia saatkonnas enne reisile minekut. Lisaks B211 Viisale on ka vajalik kaasa võtta tervisetõend.

Eestlastele tähendab see seda, et B211 Viisat tuleb taotleda Soomes Indoneesia saatkonnas, sest Eestis ei ole Indoneesia saatkonda ja eestlastega tegeleb Indoneesia saatkond Soomes. Taotlemiseks on võimalus ise kohapeale minna või saata kõik vajalikud dokumendid kirjaga. Täpsemalt B211 Viisa taotlemisest lugeda siit.

B211 Viisa annab loa siseneda Indoneesiasse ning siin olla kuni 60 päeva ning Viisat on võimalik pikendada 30 päeva kaupa 4 korda Indoneesias.

B211 Viisa pikendamisest kirjutan täpsemalt blogi sissekandes.

Neile, kes kavatsevad kriisiolukorras Balile reisida, paluks arvestada hetkel kestva olukorraga. Kui koroonaviirus teid ise otseselt ei ohusta, siis arvestada ka teistega, kes on ohustatud viiruse poolt ning kellele te võite selle edasi kanda.

Kohalikud ettevõtted ja hotellid on hakanud ennetavalt koroonaviiruse massilise leviku vastu võitlema ja võtnud kasutusele teatud meetmed. Iga päev tekib järjest rohkem restorane, kes pakuvad toitu ainult kaasa võtmisele.

Kohalik restoranist saab ainult toitu kaasa võtta

Praeguste andmete põhjal teame, et:

 • nooremate, kui 50 aastaste inimeste suremuse protsent on alla 0.5%
 • 50-59 vanuste inimeste suremuse protsent on ~1.3%
 • 60-69 vanuste inimeste suremuse protsent on ~3.6%
 • 70-79 vanuste inimeste suremuse protsent on ~8%
 • 80 ning vanemata inimeste suremuse protsent on ~15% või rohkem
 • diabeeti, südamehaiguseid, kroonilisi hingamisteede haiguseid, hüpertensiooni või/ja vähki põdevad inimesed on suuremas ohus

Mida teha, kui jääd Balil haigeks

Kui arvad, et oled haigestunud või tunned end halvasti, siis esimese asjana mõelda sellele, et teisi mitte nakatada. Soovitavalt jääda hotellituppa ja mitte kuskile liikuda. Kui sümptomid tugevnevad või ei hakka parem olla, teavitada kohalikku kiirabi.

Helista 112 või 223333. Mujal Indoneesias +6281212123119.

Operaator juhendab sind läbi protsessi ning tavaliselt viiakse haige ise haiglasse.

Balil on hetkel 5 haiglat, mis tegelevad koroonaviirusega: The Sanglah General Hospital Denpasaris, Sanjiwani General Hospital Gianyaris, Tabanan General Hospital, Udayana University Hospital ja Bali Mandara General Hospital.

Covid-19 sümptomid on:

 • Köha
 • Palavik
 • Kurguvalu
 • Nohu
 • Mõningatel juhtudel kõhulahtisus

Coronavirus symproms

Kõige tähtsam on haigena olla toast mitte lahkuda ja kahtlusel vastavatele numbritele helistada ja teada anda oma olukorrast. Peitmine ja mitte välja tegemine ainult võimendab seda olukorda, mis hetkel on tekkinud.

Ning nagu korduvalt mainitakse, peske korralikult käsi ja järgige hügieeninõudeid!

Germ around you