COVID-19/Koroonaviiruse olukord Balil

14th Mar, 2020

Eelmisest koroonaviirusega seonduvast postitusest on nüüd möödas umbes kaks nädalat ja selle ajaga on nii mõndagi juhtunud.

Kui eelmises sissekandes veel ei soovitanud reisi Balile tühistada, siis nüüd tahan muuta oma arvamust ning kuni selle kuu lõpuni soovitan kõigil inimestel jääda koju ja oodata kuni asjad maha rahunevad.

Viiruse levikut saab reaalajas vaadat siit.

Uuendatud infot saab lugeda siit.

Miks?

Seoses Euroopas suure koroonaviiruse levikuga, on suurem oht, et puhkusele sõitvad turistid toovad kaasa viiruse ning nakatavad Balile lennates ning Balil olles teisi.

Lennujaamad on siiamaani veel kohad, kus tekivad suured inimmassid ja viirus võib kiiresti levida. Kahjuks ei ole veel saja protsendist viisi tuvastada COVID-19 viirust kõigil lennujaamades liikuvatel inimestel ning nakatunud inimene võib enda teadmata levitada viirust kõigile reisijatele.

Eriolukorra kehtestamine Eestis tähendab seda, et reisimine ei ole sellel ajal soovituslik.

Koroonaviiruse levik Euroopas on olnud kiire ja asjad on muutunud väga kiiresti. Nagu teiste riikide kogemused on näidanud, siis viiruse vastu võitluseks on ainuke võimalus terve elu seisma jätta paariks nädalaks ja viiruse levik takistada. Selleks on vaja kõikide inimeste ja riikide koostööd.

Olukord Balil

Koroonaviiruse ennetamis näpunäidetega sildid

Indoneesias on kokku 69 kinnitust leidnud COVID-19 viiruse juhtumit ja 4 surma. Enamus neist Jakartas.

Balil on siiamaani leitud ja kinnitust saanud 1 juhtum. 53 aastane Briti naine, kes ka 11. märtsi hommikul viiruse tagajärjel Sanglah haiglas suri. Naisel olid veel mõningad tõsised tervisehädad, mis sellise olukorra põhjustasid. Kahtlustatakse, et naine oli saanud viiruse juba enne Balile jõudmist.

Naine, ta abikaasa ja 4 last ööbisid Four Seasons Resort hotellis, mis asub Jimbaranis. Abikaasa ja lapsed on karantiinis ja testitud viiruse vastu. Samuti testiti ka teisi inimesi, kellel oli naisega kokkupuude. Kõik tulemused on olnud siiamaani negatiivsed.

Suuremat paanikat ja hirmu pole veel Balil olnud. Poodides on süüa, tualettpaberirulle ning kõike muud. Mõned suuremad üritused on igaks juhuks ära jäetud, aga turistialad ning etendused on siiamaani veel avatud.

Toidupood Balil

Indoneesia ja Bali valmidusest, koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja haigete ravimiseks, on veel vara rääkida ning on veel küsimärgi all.

Kui Indoneesias viiruse levik ei peatu, tuleb ka siin arvatavasti panna nakatunud kohad lukku mõneks ajaks. Siiamaani on Balil olnud 1 juhtum ning ei ole veel ühtegi jälge teistest. See, kui valmis on Indoneesia viiruse levikuks ja tõkestamiseks saab teada varsti.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of