Kuidas planeerida reisi Balile?

10th Mar, 2020

Oled minemas või planeerid tulevikus minna Balile? Tahad teada, kuidas puhkust maksimaalselt ära kasutada? Siis loe edasi. Annan oma kogemuste põhjal soovitusi, kuidas võimalikult efektiivselt planeerida puhkust Balil.

Kui valid alles, kuhu minna, siis siin on põhjused miks külastad Bali.

Planeeri aeg

Kõige esimeseks sammuks soovitan planeerida aeg, kui pikaks ajaks minna Balile. Soovitan alla kahe nädala mitte planeerida, sest lennud Balile on pikad ja tegevust on küllaga.

Järgmisena vali periood, millal Balile minna. Kõrghooaeg Balil on juuli-august ja detsember-jaanuar. Sellel perioodil on enamus turiste Balil ning hinnad võivad olla kõrgemad ja turismialad ülerahvastatud.

Parim aeg Balile reisida on enamasti aprill-juuni ja september-oktoober. Enne ja peale kõrghooaja perioodi. Hinnad nendel perioodidel võivad olla natuke soodsamad ja on vähem probleeme ülerahvasumisega.

Võtta ka arvesse, et Balil on kaks aastaaega: vihmahooaeg ja kuivhooaeg. Vihmahooaeg kestab oktoobrist aprillini ja kuivhooaeg maist septembrini.

Koosta eelarve

Enne, kui midagi hakata broneerima ja kinni panema, soovitan koostada päevase eelarve Balil elamiseks.

Balil on võimalik elada ja reisida paljude erinevate eelarvetega. Soovitan valida välja jõukohase ning vajadustele vastava eelarve.

Olen kirjutanud ka artikli eeldatavatest kuludest erinevate eelarvetega. Sellega saab tutvuda eelarve lehel.

Leia ööbimine

Järgmise sammuna soovitan hakata vaatama öömaju. Parimad ja populaarsemad kohad võivad olla kuni kolm kuud ette broneeritud, kõrghooajal võimalik, et isegi rohkem.

Öömaja otsimisel arvestada, kas reisid üksinda või mitmekesi ning reisieesmärki. Selle põhjal otsustada, kas võtta privaatne villa mitme inimese peale, tuba hotellis või elamispind Airbnb kaudu.

Ööbimise planeerimisel, ei pea terve aja ühes kohas peatuma. Julgustan käima ja ööbima erinevates linnades. 2-3 erinevat ööbimispaika on piisav, et näha Bali igast küljest.

Rohkem ööbimise kohta Balil saab lugeda siin.

Osta lennukipiletid

Lennukipiletite otsimine ning broneerimine peaks käima koos ööbimise broneerimisega.

Kui planeerida reisi Balile ette rohkem, kui 6 kuud, siis soovitan lennukipiletite ostuga oodata. Piletid ja ajad võib küll välja vaadata, aga statistiliselt on lennukipiletid kõige soodsamad 3 kuud enne lendu.

Varem ostes garanteerid küll endale koha lennukis, aga maksad sageli rohkem. Lende Balile on küllaga ning lennukipileti leidmisega sobivale ajale ei tohiks probleeme tekkida. Mina ostsin oma viimase pileti 5 päeva enne lendu.

Pileti ostmisel soovitan osta edasi-tagasi piletid korraga, kui ei ole just plaani kuskile edasi minna. Euroopast lende alustades tuleb edasi-tagasi pilet soodsam, kui osta eraldi Balile lendamise pilet ning eraldi tagasi lendamise pilet. Tagasi lendamise pilet võib olla kordades kallim eraldi ostes, sest Indoneesiast reisi alustamine on kõvasti kallim.

Kui ostad ikkagi ainult üheotsa pileti, on vaja omada ka mingit viisi Indoneesia riigist väljumise piletit. Seda kontrollitakse lennujaamades ja piiripunktides. Pikemaks ajaks reisijatele soovitan osta odava lennukipileti Singapuri (~40€).

Lennukipileteid soovitan jälgida Momondo ning Finnair lehtede kaudu.

Kayu Butih Beach

Planeeri tegevused

Enne Balile minekut soovitan teha väikse uurimustöö tegevuste ning paikade kohta, mida külastada.

Balil on kohti, mida külastada liiga palju, et kõik ühe korraga läbi käia. Soovitan teha lühikese listi kohtadest, mida kindlasti tahad külastada.

Isiklikult soovitan külastada vähemalt mõnda koske, turismialadest eemal olevaid randu, kaugemal asuvaid templeid ning linnasid. Kerge ülevaade asjadest, mida tahad külastada lihtsustab elu kohapeal.

Kui list sisaldab kohti nagu Nusa Penida, Komodo saar või muud Bali saarest eemale jäävad kohad, tuleb ka nendega oma eelarves arvestada. Lisanduvad eraldi lennukipiletid või laevapiletid ning sealsed ööbimised ning tegevused ja tuurid.

Tulevikus planeerin teha postituse ülevaatega ja otseste soovitustega kohtadest, mida külastada Balil. Niikaua soovitan otsida infot Tripadvisor lehelt või foorumitest.

Tutvu Bali kultuuriga

Enne Balile reismist soovitan tutvuda natuke kohaliku kultuuri ning tavadega.

Bali kultuur on huvitav ning unikaalne. Kohalikud on väga uhked oma kultuuri ja elustiili üle ning siiamaani on see veel turistide voolule vastupidanud ning puutumata. Kohalike kultuuri ja tavasid tuleb austada, sina oled külaline.

Bali kultuuriga tutvumine aitab mõista kõiki neid templeid ja kaunistusi tänavatel ning teeb ka nende külastamise kohati põnevamaks.

Aitab mõista nende kuisiini ning leida toite, mida Bali külastades proovida ja palju muud.

Kui enne reisi on natukene aega üle ja oled teistest kultuuridest huvitatud, siis soovitan väga teha kerge ülevaade enne reisile minekut.

Võta vabalt

Viimane ja võib-olla kõige tähtsam punkt on võtta vabalt ja puhata paradiisisaarel eemal kõigest ja kõigist.

Leba basseiniääres ning ulbi randades, see on kõige odavam ja lihtsam tegevus.

Soovitan küll jälgida eelnevaid punkte ja asju planeerida, aga samas jätta ka vaba ruumi ja aega. Kõige tähtsam on see, et sa tunneksid end vabalt ja saaksid puhkust nautida.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of