Mida teha Balil koroonaviiruse ajal?

23rd Mar, 2020

Koroonaviiruse tõttu on Balil tasuta Viisa ning Viisa saabumisel andmine peatatud. Ainuke võimalus Balile saada on teha Viisa enne reisile minekut Indoneesia saatkonnas ja omada tervisetõendit.

Mitte kõik inimesed ei pöördunud uudiseid kuuldes kiiruga tagasi kodumaale, vaid planeerivad jääda Balile vähemalt niikauaks, kui suurem paanika on möödas.

Mida teha Balil neil, kes jäid siia või siiski otsustavad tulla?

Rohkem koroonaviiruse kohta Balil saab lugeda siit.

Naudi odavaid hindu

Balil käib aastas umbes 6 millionit turisti ning turismiga seonduvad ettevõtted moodustavad 80% Bali majandusest.

Selline järsk ja karm turistide sissevoolu peatus on juba andnud tagasilööke. Paljud ettevõtted on pidanud sulgema uksi ning kohalikud inimesed on pidanud hakkama otsima uusi töökohti.

Kurss enne kriisi oli 15 000 Indoneesia ruupiat 1 Euro kohta ning nüüd on tõusnud 17 800 ruupiani 1 Euro kohta. Ning tundub, et see ei ole veel lõpp-peatus.

Airbnb ning muudele lehtedele lisandub igapäevaselt järjest rohkem allahindlusega öömaju. Ning omanikule eraldi kirjutades saab tihtipeale veelgi hinda alla natukene.

Populaarsete Viisade karm ajutine keelamine on andnud Bali majandusele karmi hoobi. Hinnad on madalad ning arvatavasti kukuvad veel mõnda aega kuni koroonaviirusega seotud olukord paraneb.

Külasta populaarseid kohti

Suur turistide vähenemine on toonud kaasa ka populaarsete turismialade rahunemise. Kõige populaarsemad vaatamisväärsused ja templid ei ole enam ülerahvastatud.

Kuta linn ja rand, mis tavaliselt on turistidest ja kohalikest müüjatest pungil, on jäänud tühjaks. Baarid ja kaubanduskeskused on avatud, aga inimesi napib. Mõnes poes on riiete proovimine keelatud.

Nendel põhjustel on hetkel parim aeg külastada muidu populaarseid vaatamisväärsuseid ning rahulikult aega võtta piltide tegemisel. Soovitan ka minna Kuta ning seda ümbritsevatesse randadesse, kui seal muidu ei käi. Ilma masside ja tüütute müüjateta on Kuta rand paradiisisaare randa väärt.

Tee tööd või lõõgastu niisama kodus

Kuna väljas käimine, ei ole soovitatud, siis nüüd on just õige aeg olla kodus ja teha tööd, lugeda raamatut või oma lemmik sarju järele vaadata.

Kuigi Balil ei ole veel kinnitatud Covid-19 juhtumite ning ametlike teadaannete järgi isolatsiooniks põhjust, tuleks siiski olla ettevaatlik ning oma mõistuse järgi tegutseda.

Balil on 23. märtsi andmete järgi 4 kinnitatud juhtumit, kõik turistid ning 3 neist surnud.

Palun kõigil olla ettevaatlik ning, nagu igal pool korratakse, pesta korralikult käsi!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of