Ööbimine

Balil on suure turistide sissevoolu tõttu suur valik erineva eelarvega öömajasid. Elupaiga valik sõltub sinu reisieesmärgist ja vajadustest.

Kui rahaline pool ei ole probleemiks, siis on Balil ookeani vaatega lummavale päikseloojangule ülimalt luksuslikke villasid jalaga segada. Sama kehtib ka luksushotellide kohta, kus kõik sinu eest ära tehakse ning hotelli teritooriumil on kõik perfektseks puhkuseks olemas.

Villasid leiab kerge vaevaga Airbnb kodulehelt (esmakordsel kasutamisel registreerida selle linki kaudu: registreeri siin, et saada 40€ soodustust esimesel broneerigul). Hotelle soovitan otsida Booking lehe kaudu.

Enamustel ikkagi ei ole kahjuks võimalust luksushotellides ning ookeani vaatega villades ööbida, aga selleks et elu Balil nautida, ei ole seda vajagi.

Jagasin ööbimiseelarved kolme erinevasse kategooriasse:

  • Odav majutus – kuni 5€ öö
  • Odav-keskmine – kuni 15€ öö
  • Keskmine – kuni 50€ öö

Järgmine kategooria siit oleks kuni 100€ öö, mille eest saab juba vägagi luksusliku hotelli või villa. Hind siin muidugi veel ei peatu ning kõige kallimad kohad ulatuvad kuni mitmete tuhandete eurodeni öö.

Kohad kust öömaju otsida on Airbnb, Booking ning Facebooki gruppid (pikemaks ajaks).

Odav majutus

Odava eelarvega ööbimiskohast ei tasu palju loota. Tihtipeale on asukoht linnast ja elust eemal.

Öömaja ise on enamasti ühiselamu ning elanikule on broneeritud üks voodikoht.

Sellistest kohtades ei tasu loota, et ööbimiskoha poolt midagi peale linade ja patjade pakutakse ning kõik vajalik tuleks ise kaasa võtta.

Üksi reisijatel soovitan vaadata öömaju sellises hinnaklassis Booking lehe kaudu.

Kui reisida mitmekesi ning ööbimishind mitme peale ära jagada, leiab väikseid ruume ning isegi väikseid majakesi, kus võib mitmekesi vabalt ära elada ning on isegi lootust basseinile. Suuremat luksust ei tasu muidugi oodata.

Balil on väga hea hinnaga selliseid ruume ja majakesi, kus maksad maja eest, mitte inimese eest (sellistel kohtadel on muidugi maksimaalne inimeste arv alati).

Mitmekesi reisijatele soovitan öömaja otsida Airbnb lehe kaudu.

Hind öö kohta sellistes kohtades jääb alla 5 euro. Soovitan otsida sobivat öömaja Booking ning Airbnb lehtede kaudu.

*Kui sa ei ole veel Airbnb teenusega liitunud, siis registreeri siin, et saada esimeselt broneeringult 40€ allahindlust.

Odav-keskmine majutus

Odav-keskmine eelarve soovitatud neile, kes tahavad odavalt hakkama saada, aga soovivad privaatsust ning natuke luksust oma elukohast.

Odava-keskmise eelarvega elukohas võib oodata privaatset vannituba, suuremat eluruumi ning ka mõningatel juhtudel kööki või gaasipliiti, kus ise süüa teha.

Väga head pakkumised sisaldavad ka jagatud basseini lisaks eel mainitud punktidele. See on selline hinnapiir, kus võib leida väga hea hinnaga üli mõnusa öömaja.

Selles hinnaklassis soovitan vaadata öömaja Airbnb lehe kaudu.

Hind jääb kuni 15 euroni öö kohta.

*Kui sa ei ole veel Airbnb teenusega liitunud, siis registreeri siin, et saada esimeselt broneeringult 40€ allahindlust.

Keskmine majutus

Keskmise eelarvega öömajade valik on kõige suurem. Oodata võib rohkem luksust, suuremaid hotelle ning inimesi, kes sinu puhkuse heaolu eest hoolt kannavad.

Elamiskohad Airbnb kaudu peaksid selles hinnaklassis juba kindlasti sisaldama kööki ning basseini koos kõige muuga. Tõenäoline, et leiab ka juba korraliku villa neljale inimesele rentida.

Kui eelmiste eelarvetega tuli pigem vaadata külalismajade või linnast kaugemal olevate öömajade poole, siis kuni 50 eurot öö kohta tasub vaatama hakata ka hotelle.

Hotellid selles hinnaklassis pakuvad luksust ning peaksid ka sisaldama korralikke ja suur basseine, hommikusööki hinna sees ning lastehoide ja muid tegevusi. Sellistes hotellides ei pea enam ise oma tegevusi planeerima, vaid selleks on inimesed, kes aitavad seda teha (kuigi soovitan soojalt kõigil ise Bali uurida ja avastada, niiviisi on võimalik pääseda turistilõksudest ja suurtest rahvamassidest ning kogeda reaalset Bali elu).

Hotellidest ringreiside ja tuuride tellimine on küll mugav ja saad üldjuhul ka toreda giidi, aga samuti üsnagi kallis. Odavamalt hakkama saamiseks soovitan ringreise ja tuure vaadata Airbnb lehe kaudu või linnast mõni reisiagentuur otsida.

Selles hinnaklassis soovitan vaadata hotelle Booking ning öömaju Airbnb lehe kaudu.

Hind sellistes hotellides võib ulatuda kuni 50€ öö kohta.

*Kui sa ei ole veel Airbnb teenusega liitunud, siis registreeri siin, et saada esimeselt broneeringult 40€ allahindlust.